אתרי ייצור

משנת 1995 השקיעה נשר למעלה מ- 500 מיליון דולר בשיפור משמעותי של תשתיות הייצור שלה במפעל, במטרה להגביר ולייעל את תהליך הייצור ולהפוך אותו לידידותי יותר לסביבה.

חיפה

בשנת 1923 החלה הקמתו של מפעל נשר בחיפה, שנתיים מאוחר יותר, באוקטובר 1925, הופעל הכבשן הראשון, ובדצמבר באותה השנה יוצר שק המלט הראשון. מפעל נשר חיפה היה מפעל המלט הראשון בישראל ובמזרח התיכון כולו.

המפעל בחיפה משמש לטחינת מלט מקלינקר, לאריזת מלט ולהפצתו. החל משנת 2000 לא מופעל כבשן במפעל, ובמחצבות הצמודות לו בכרמל לא מתבצעות עוד עבודות חציבה.

המפעל בחיפה משתרע על פני כ־400 דונם, כולל מתקני אחסון וטחנות טחינה, והוא בעל כושר טחינה של כ־1.2 מיליון טונות מלט בשנה.

רמלה

מפעל הייצור נשר רמלה הוקם בשנות ה-50 כמפעל השני של החברה, במטרה לספק את צורכי המדינה בעקבות גלי העלייה בתקופה זו, אשר הובילו לתנופת בנייה אדירה בארץ.

המפעל ברמלה הוא בעל יכולת הייצור הגבוהה ביותר מבין כל מפעלי החברה, והוא כולל כיום שני כבשנים ושבע טחנות מלט. במפעל מיוצר קלינקר באמצעות שני קווי ייצור יבשים מודרניים, שהחליפו את הקווים הרטובים הישנים שפעלו באתר משנות ה־50. הקלינקר נטחן למלט ונמכר ללקוחות בתפזורת ובשקים.

החל משנת 1995 השקיעה נשר למעלה מ־500 מיליון דולר בשיפור תשתיות הייצור במפעל, במטרה להגביר ולייעל את תהליך הייצור ולהפוך אותו לידידותי יותר לסביבה. במסגרת השקעה זו הוקם מערך של מאות מתקנים, המצמצם את כמות חלקיקי האבק הנפלטים לכל אורך תהליך הייצור, ונבנו קווי ייצור חדישים. כמו כן, בשנת 2010 החל המפעל לצרוך חשמל מתחנת כוח המופעלת באמצעות גז טבעי.

מפעל נשר ברמלה משתרע על פני כ־550 דונם, והוא בעל כושר ייצור של כ־3.9 מיליון טונות קלינקר וכושר טחינת מלט של כ־5.8 מיליון טונות מלט בשנה.