הזמינו סיור למרכז המבקרים!

מרכז המבקרים של נשר– מסע בעקבות המלט הישראלי

מרכז המבקרים של נשר ברמלה מזמין אתכם למסע בעקבות המלט הישראלי. מסע שמתחיל עוד מלפני קום המדינה, מלווה את החברה לאורך נקודות מרכזיות בבנייתה ומוביל עד היום חדשנות, קיימות ומעורבות בקהילה.

המסע בעקבות המלט נפתח עוד בימיו של הרצל, חוזה המדינה. כבר אז, במאה הקודמת, הבין הרצל את חשיבותו של מפעל מלט עברי וקרא להקמתו. במרכז המבקרים תיחשפו לעברה המרתק של תעשיית המלט הישראלית, תצפו במסמכים ובתמונות נדירות מימי המנדט הבריטי וראשית המדינה ותלמדו כיצד יוצר שק המלט הראשון בארץ.

לאחר מכן ניקח אתכם כמה שנים קדימה, ונציג בפניכם כיצד עובדת תעשיית המלט של ימינו. תכירו את תהליך הייצור מרגע הכרייה ועד לאריזה ותצפו בסרט אנימציה מיוחד ובמופע אור־קולי שיכינו אתכם לדבר האמיתי. מדריכים מיומנים ילוו את הסיור ויסבירו לכם על עולם המלט ועל חשיבותו.

אחרי שתקבלו מושג כללי על ההיסטוריה, על נשר ועל תעשיית המלט, תצאו לסיור חווייתי במפעל כדי לראות את הדברים מקרוב. הסיור במפעל נשר רמלה – מהמפעלים הגדולים והמתקדמים בעולם – מתחיל במחצבה שבה תכירו את חומרי הגלם ועובר ליד המסוע שמוביל את אותם החומרים לאולמות הייצור. בעקבות הסיור תוכלו סוף־סוף לראות מה מסתתר מאחורי אורות המפעל, שעל פניהם בוודאי חלפתם לאחרונה.

אז מתי רואים אתכם?

מרכז המבקרים פתוח לקבוצות מאורגנות במהלך השנה, למשפחות ולציבור הרחב בחגים. המרכז אף מוכשר ומונגש לבעלי מוגבלויות.

הסיורים במרכז אינם כרוכים בתשלום, אולם מחייבים הרשמה מוקדמת בלינק הזה

טלפון מרכז המבקרים 08-9271430.